Ga naar hoofdinhoud

CAO SAVG: leden OnderhoudNL geven input

CAO SAVG

Leden van OnderhoudNL hebben tijdens bijeenkomsten in het land input gegeven voor de komende CAO-onderhandelingen. De onderhandelingen voor de CAO SAVG (Schilders-, Afwerkings-, Vastgoedonderhoud- en Glaszetbedrijf starten binnenkort.

Tijdens acht bijeenkomsten in het land en één online ging de onderhandelings- en werkgeversdelegatie van CAO SAVG in gesprek met tientallen werkgevers. Insteek: inzage krijgen in hun ideeën en behoeften ten aanzien van de nieuw af te sluiten CAO. Op basis van deze input bepaalt OnderhoudNL Glas zijn inzet voor de komende cao-onderhandelingen met FNV, CNV en LBV.

Gezamenlijke betrokkenheid

Het woord ‘collectieve’ in cao staat volgens Heleen Hegi van OnderhoudNL niet alleen voor de gezamenlijke afspraken tussen werkgevers en de bonden. Het weerspiegelt ook de gezamenlijke betrokkenheid van alle werkgevers. ‘Samen meedenken over de toekomst van de sector: dát is de toegevoegde waarde van het OnderhoudNL-lidmaatschap. We zijn blij dat zoveel leden hun stem hebben laten horen. Door mee te praten, dragen zij actief bij aan eerlijke en haalbare afspraken voor alle ondernemers in de branche. Niet wij, maar onze leden bepalen de koers voor de nieuwe CAO SAVG.’

Hoe nu verder?

Tijdens de vier ledenraadplegingen en vier overleggen met de sectorbesturen, is volgens OnderhoudNL waardevolle informatie opgehaald. De onderhandelings- en werkgeversdelegatie CAO SAVG gaat nu bepalen welke punten zij namens werkgevers inzet tijdens de onderhandelingen. Dat legt ze vast in een zogenoemde ‘inzetbrief, ook wel ‘voorstellenbrief’ genoemd’. Tijdens het eerste overleg met de bonden zullen partijen de inzetbrieven over en weer overhandigen.

OnderhoudNL raadpleegde eerder haar leden over het aantrekkelijk maken van de sector voor jong talent.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Schrijf je in voor de Glas in Beeld nieuwsbrief

Ontvang elke week uit het laatste (product)nieuws, trends en ontwikkelingen uit de glassector in je mailbox.
Sluit je aan bij ruim 3.500 professionals en mis niets!