DPP: glas als digitale gegevensdrager

DPP

De bouw- en glasindustrie staan aan het begin van een digitale transformatie die veel verder gaat dan de traditionele productieprocessen. Met de introductie van de Digitale Productpas (DPP) voor bouwproducten ontstaat de uitdaging om alle productgegevens digitaal te koppelen langs de volledige waardeketen.

Dit van productie tot logistiek en montage, en verder naar service, onderhoud en recycling. Op de Polyclose in Gent liet Arnold Glas uit het Duitse Kirchberg zien hoe deze verandering in de praktijk gebracht kan worden.

DPP voor glas

De DPP voor glas is een initiatief van BISS.ID, dat staat voor Building Information System Solution. Bij Arnold Glas heeft de softwareontwikkelaar een moderne, volledig geautomatiseerde isolatieglasproductie opgezet. Hierbij is elke ruit via een individuele QR-code uniek te identificeren. Arnold Glas print de code op de isolatieglaslijn in de spouw op de TPA, TPS of aluminium afstandhouder. Deze code bevat alle relevante gegevens, van de opbouw en productieparameters tot aan kwaliteitsborgingsinformatie.

In de Cloud

Zo wordt het glas een digitale gegevensdrager die zowel productie- als productbegeleidingsinformatie bevat. De cloudgebaseerde infrastructuur van BISS.ID zorgt ervoor dat deze gegevens continu beschikbaar zijn langs de waardeketen. Zo kun je testcertificaten, milieudeclaraties (EPD’s) en andere technische documenten op elk moment opslaan en indien nodig bijwerken. Albert Schweitzer, directeur van Arnold Glas, legt uit dat het glas straks alle informatie met zich meedraagt. ‘Zo kunnen we niet alleen onze productieprocessen efficiënter aansturen, maar ook klanten, kozijnbouwers en servicetechnici altijd van actuele en betrouwbare data voorzien.’

Digitale koploper

Begin december presenteerde Arnold Glas de eerste GLAS.ID in serie in de nieuwe isolatieglasproductie in de fabriek in Kirchberg. Geïnteresseerde branchegenoten konden direct ervaren hoe elke ruit eenduidig werd geïdentificeerd en van alle relevante gegevens werd voorzien. Deze presentatie markeert een belangrijke mijlpaal op weg naar digitale waardeketen en de latere integratie van de DPP. Deze volgende mijlpaal op het gebied van digitalisering past bij Arnold Glas in een reeks van ontwikkelingen van de afgelopen maanden en is een concrete stap richting de pas.

Lees het gehele artikel in de jongste uitgave van Glas in Beeld (GIB#2 – april 2026). Nog geen abonnee? Kijk hier naar de mogelijkheden.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Schrijf je in voor de Glas in Beeld nieuwsbrief

Ontvang elke week uit het laatste (product)nieuws, trends en ontwikkelingen uit de glassector in je mailbox.
Sluit je aan bij ruim 3.500 professionals en mis niets!