De Mosa Glas Groep uit Echt neemt per 1 april de vestiging in Greven over van de Kölling Glas Groep. De focus van deze locatie, circa 60 kilometer ten oosten van Enschede, lag de afgelopen jaren al steeds sterker op de Nederlandse markt. ‘De locatie en de productiecapaciteit sluiten naadloos aan op onze activiteiten en groeiambities,’ aldus DGA Marcel Tinnemans van Mosa Glas.
Met de overname van de productielocatie in Greven voegt Mosa een bedrijf toe dat gespecialiseerd is in de productie van isolatieglas. De werkgelegenheid voor de dertig huidige medewerkers blijft volledig behouden. Sterker nog: Tinnemans verwacht op korte termijn uit te breiden met ongeveer tien nieuwe arbeidsplaatsen. Mosa benadrukt dat de nauwe samenwerking met bestaande partners in Duitsland, Polen en Tsjechië onverminderd belangrijk blijft. De overname dient de groei en spreiding in de Benelux en Duitsland, waarbij de huidige partners een cruciale rol behouden.
Strategische uitvalsbasis en innovatie
‘De locatie is een uitstekende uitvalsbasis voor de regio, maar ook voor de rest van Nederland’, legt Tinnemans uit. ‘We gaan de productiecapaciteit vergroten door te investeren in de nieuwste Hegla-snijstraat voor float- en gelaagd glas en een tweede, volledig geautomatiseerde isolatielijn. Dit brengt de totale productiecapaciteit van de site op circa 1.500 vierkante meter per dag.’ Hegla zal de nieuwe snijstraat eerst presenteren tijdens de vakbeurs Glastec in Düsseldorf (20-23 oktober 2026). Daarna bouwt Hegla de lijn op in Greven.
Regie in eigen hand
De relatie met de familie Kölling is en blijft volgens Tinnemans uitstekend. ‘Het is, net als wij, een echt familiebedrijf. We trekken dan ook in de toekomst nauw met elkaar op.’ De keuze voor overname was een bewuste strategie boven nieuwbouw. ‘Juist nu de Duitse markt uitdagend is, kiezen wij ervoor om tegen de stroom in te investeren. We willen de regie in eigen hand houden en minder afhankelijk zijn van externe leveranciers. Door eigen productie te borgen, hebben we directe controle over onze koers en de voorraad van specifieke coatings.’





Ambities en continuïteit
De ambities van de Mosa Glas Groep reiken verder, mede door de actieve rol van Marcels zoon Luc Tinnemans binnen de directie. ‘Stilstaan is geen optie,’ stelt junior. ‘We varen onze eigen koers en versterken onze positie door overnames, automatisering en een solide organisatiestructuur. Gezien de consolidatie in de markt, waarbij veel glasfabrieken in handen vallen van private equity-partijen, is het essentieel om eigen productiecapaciteit te bezitten. Zo waarborgen we onze onafhankelijkheid.’ Naast de nieuwe locatie in Greven beschikt Mosa over productiefaciliteiten in Echt (isolatie-, triple- en brandwerend glas) en Losser (glasbewerking). Door korte lijnen en een slanke organisatie streeft de groep naar een optimaal serviceniveau dat verder gaat dan alleen de prijs.
Vertrouwd gezicht, nieuwe naam
De directie van de Kölling Glas Groep ziet in Mosa de ideale partner om de business in de regio verder uit te bouwen. De overige vestigingen van Kölling blijven in handen van de familie. Voor relaties van de vestiging in Greven verandert er operationeel weinig:




