Productie FINEO vacuümglas verviervoudigd

FINEO
Foto: AGC Glass Europe

AGC Glass Europe heeft zijn productiecapaciteit van FINEO vacuümisolatieglas (VIG) verviervoudigd door te investeren in een nieuwe productielijn in zijn vestiging in Lodelinsart (B). De nieuwe VIG-lijn is inmiddels in gebruik en heeft dus vier keer de capaciteit van de pilotlijn die AGC in 2019 startte.

Het succes van FINEO is dusdanig groot dat uitbreiding meer dan gewenst was; de levertijd van het glas gaat terug van vier naar twee weken.

Vacuümglas met CE

FINEO is het enige gevalideerde ultradunne isolerend vacuümglas met CE-markering en ook nog eens het enige VIG-product dat in Europa wordt geproduceerd. ‘Less is letterlijk more’, want de centrale ligging van de productie in het historisch hart van de Belgische glasproductie, met een coater in eigen huis en ‘om de hoek’ de floatproductie in Moustier, minimaliseert FINEO’s ecologische footprint. De inspanningen van AGC om meer cullet (glasscherven) toe te passen, de productie te elektrificeren met het gebruik van alsmaar meer groene energie, komen daar nog eens bovenop.

Innovatiekracht FINEO

De uitbreiding van de productie en de innovatiekracht ervan zijn alle reden om naar de site ten zuiden van Charleroi af te reizen. We treffen daar een bont gezelschap bestaande uit Jérome Goubau (Fineo General Manager), Clément Lemoine (Hoofd Product& Marketing FINEO), Stefan Lips (Sales Director FINEO), Ramon Ebeltjes (Sales Manager FINEO) en Jean-Charles Dumont (Operation Manager FINEO). Ze benadrukken onmiddellijk het belang van een Europese productie. ‘Zo opereren we heel dichtbij onze belangrijkste klanten’, aldus Lemoine die aangeeft dat met dit ambitieuze initiatief een aanzienlijke kapitaalinvestering gemoeid gaat. ‘Het onderstreept onze voortdurende toewijding om aan de groeiende behoeften van onze klanten te voldoen. Dit door middel van innovatie en geavanceerde technologie. Met de komst van de nieuwe lijn is FINEO nu beschikbaar voor iedereen.’

Lees het gehele artikel in de jongste uitgave van Glas in Beeld (GIB#2 – april 2026). Nog geen abonnee? Kijk hier naar de mogelijkheden. Of download het artikel hieronder.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Schrijf je in voor de Glas in Beeld nieuwsbrief

Ontvang elke week uit het laatste (product)nieuws, trends en ontwikkelingen uit de glassector in je mailbox.
Sluit je aan bij ruim 3.500 professionals en mis niets!